Weekend przyniesie burze śnieżne, wiatr i mróz! – Prognoza od 20 do 21 stycznia

Nad Polską i Bałtykiem zderzać się będą masy powietrza polarnego i arktycznego związane z niżem znad Bałtyku i Litwy. Stąd wystąpią opady śniegu i burze, ale też przejściowe ocieplenie i ochłodzenie. Po okresie opadów gwałtownie wzrośnie ciśnienie za sprawą wyżu znad Czech i Węgier.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu na północy kraju. Niewykluczone tam także burze, poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które w większości regionów przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. W zamian tego nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów powinno być na południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego i północnego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Niewykluczone są też lokalne burze śnieżne z opadami gradu i krupy śnieżnej we wschodniej Polsce. Temperatura powietrza wyniesie od -13°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany  oraz porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego, północnego i południowego. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei w w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr będzie słaby, oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą południowego. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wzrastać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1034 hPa.

Comments are closed.