W środę na Pomorzu będzie bez opadów! – Prognoza na 17 stycznia

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie mroźne oraz wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz będzie się wahać i spadać o północy wynosząc na poziomie morza 1007 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.