W czwartek wystąpi odwilż i spadnie śnieg! – Prognoza na 11 stycznia

W kolejnych godzinach również pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia oraz między innymi nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie mroźne oraz wilgotne i nieco cieplejsze powietrze z północnego wschodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz częściowo na północnym wschodzie i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz słabe opady deszczu i śniegu. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na północy i częściowo też na zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i północy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal powoli spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.