W środę przewaga pogodnej aury i trochę cieplej! – Prognoza na 10 stycznia

W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne a wiatr stopniowo skręci na zachodni. W zamian tego pogodę we wtorek i w ciągu doby w naszym oraz w górach i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który korzystnie będzie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami bezchmurne niebo, a na północy kraju umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -14°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Jedynie więcej chmur  pojawi się na północy i północnym wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany  ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.