W poniedziałek będzie pogodnie i mroźno! – Prognoza na 08 stycznia

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego spływać będzie mroźne pochodzenia arktycznego kontynentalnego powietrze, które będzie przeważnie suche. Poza tym zaznaczy się silny wał wysokiego ciśnienia.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia osadzające szadź. Ponadto utrzyma się z nami małe i umiarkowane, miejscami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na południu kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym natężeniu. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -17°C do  -7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą północno – wschodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą miejscami na południu przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą północnego-wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.