W piątek lokalnie mogą przejść burze! – Prognoza na 29 grudnia

W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie wilgotne oraz chłodne i nieco cieplejsze powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego i nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewkluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w górach w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem oraz częściowo na północy i północnym wschodzie naszego kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w górach na południu i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do nawet +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.