W poniedziałek na Pomorzu przyjdzie odwilż! – Prognoza na 11 grudnia

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie mroźne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem w poniedziałek kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w pasie nadmorskim i nad morzem niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +6°C. Wiatr również będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

 

Comments are closed.