Weekend na Pomorzu będzie zmienny! – Prognoza od 9 do 10 grudnia

Nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie mroźne oraz wilgotne i chłodne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite, które jedynie nad morzem oraz we wschodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

Comments are closed.