W piątek sypnie śniegiem, ale pojawi się delikatna odwilż! – Prognoza na 1 grudnia

Nad morzem i obszarem Polski w kolejnych godzinach pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi front atmosferyczny z kolejnymi opadami śniegu. W zamian tego zalegać będzie  mroźne oraz wilgotne i dość chłodne powietrze polarne i arktyczne.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień grudnia a dokładnie w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i silnym natężeniu. W zamian tego nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany  ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.