W czwartek duże ocieplenie, bardzo wietrznie a nawet burzowo! – Prognoza na 23 listopada

W kolejnych godzinach pogoda zrobi się znacząco zmienna a nawet niebezpieczna za sprawą bardzo głębokiego niżu znad północnej Europy. Po krótkim silnym ochłodzeniu nadejdzie krótkotrwałe mocne ocieplenie związane z dynamiczną adwekcją powietrza polarnomorskiego w miejsce arktycznego.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne zamglenia miejscami osadzające szadź. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północy kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Bez opadów na południu. Temperatura powietrza wyniesie od -10°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany istotnie nasilający się do silnego i porywistego z południowego zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu. Dodatkowo popołudniu nad wodami Morza Bałtyckiego i północnej części kraju wystąpią ośrodki konwekcyjne a nawet burze z opadami gradu i krupy śnieżnej, wędrujące dość szybko na południe.  Temperatura powietrza wyniesie od 2°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie silny i bardzo silny z kierunków zachodnich. W zamian tego w porywach będzie dochodzić do 80-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko spadnie  oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.