W środę pojawią się przejaśnienia! – Prognoza na 22 listopada

W kolejnych godzinach pogodę nad morzem oraz w naszym kraju i między innymi też w górach kształtować będzie wyż i układ niskiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego cały czas napływać będzie mroźne oraz wilgotne i chłodne powietrze z północy i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z północy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz też na Pomorzu w górach na południu i wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Na pozostałym obszarze naszego kraju powinno być początkowo dość pogodnie oraz bez opadów i burze. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie umiarkowany oraz silny i porywisty będzie na Wybrzeżu oraz częściowo na zachodzie i północy Polski. W zamian tego w porywach od godzin wieczornych będzie tam on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz się wahać i spadać w południe w Warszawie nad poziomem morza wskazując 1026 hPa.

 

Comments are closed.