Weekend na Pomorzu przyniesie opady mieszane! – Prognoza od 18 do 19 listopada

W kolejnych godzinach i przez weekend nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z północnego zachodu  i południowego zachodu Europy. W zamian tego pojawią się opady mieszane oraz dodatkowo pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, któremu sprzyjać może burze śnieżne.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem oraz lokalnie samego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą możliwe liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i na zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą możliwe liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie i będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem oraz samego mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w pasie nadmorskim i na zachodzie województwa niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.