W piątek ochłodzi się i możliwe opady mieszane! – Prognoza na 17 listopada

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski również napływać będzie wilgotne i chłodne powietrze z północy i kierunków zmiennych. Ponadto pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego i nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i samego śniegu o zmiennym  natężeniu.  Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C, więc będzie ślisko. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać, oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu.  Jedynie bez opadów  powinno być częściowo na zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.