Będzie bardzo ślisko oraz możliwe są burze śnieżne! – Ważne Prognozy

Nad obszar naszego kraju i wody Morza Bałtyckiego w kolejnych dniach i do końca miesiąca nadal napływać będzie wilgotne oraz mroźne i bardzo zróżnicowane powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego pojawią się opady mieszane oraz możliwe są burze śnieżne z silnym wiatrem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych Synoptycznych - ( DWD )

Źródło Danych Synoptycznych – ( DWD )

Jak widzimy na mapach synoptycznych. Od kilku dni pogodę w naszym kraju kształtują dynamiczne układy niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych z opadami deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego spadki temperatury powietrza nocą i poranku oraz lokalnie w ciągu dnia i wieczorem będą mogły powodować zamarzanie wilgotnych i między innymi mokrych dróg i chodników. Dodatkowo z upływem kolejnych dni i tygodni opadom konwekcyjnym sporadycznie mogą również sprzyjać burze śnieżne i lokalne wyładowania atmosferyczne z gradem i krupą śnieżną.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ponadto w strefie oddziaływania frontów atmosferycznych przy bardzo dużym i zaostrzonym gradiencie ciśnienia atmosferycznego sprzyjać dodatkowo będzie bardzo silny wiatr i sztorm na Bałtyku. Ponadto opady mieszane i lokalnie sam śnieg może powodować zawieje i zamiecie śnieżne, które będą coraz częściej pogarszać warunki drogowe na obszarze naszego kraju w tym także lotnicze.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec warto dodać iż tak bardzo zmienna i dynamiczna pogoda będzie bardzo źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego zalecamy dbać o swoje zdrowie oraz jak sprzyja ładna pogoda warto też wybrać się na spacer brzegiem morza lub do lasu.

 

 

Comments are closed.