W poniedziałek dość pogodnie i zmiennie! – Prognoza na 13 listopada

Nad obszarem naszego kraju i Bałtykiem pogodę nadal kształtować będzie niewielki klin podwyższonego ciśnienia i między innymi wilgotne, chłodne masy powietrza polarnego napływające z południowego zachodu.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie wzrastać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne opady deszczu i mżawki o słabym natężeniu na północy. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.