W połowie listopada wciąż pogoda bardzo zmienna! – Wstępne Prognozy

Listopad przynosi nam typową pogodę dla tej pory roku. Przewaga chmur, deszczu i silny wiatr, ale nie sztorm. Jedynie brakuje większej ilości przymrozków i opadów mieszanych, ale z czasem mogą występować. Nadal mają dominować niże.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Za nami epizod głębokiego niżu z początku listopada, kiedy ciśnienie spadło do zaledwie 980 hPa lub nawet mniej na zachodzie kraju. To pozostałość głębokiego cyklonu jaki szalał w wielu regionach Europy. Następnie ciśnienie w ciągu doby wzrosło o około 20-25 hPa. Temperatura utrzymuje się w normie dla tej pory roku od 5 do 15 stopni.

Źródło danych: meteociel.fr

Nadchodzący weekend przyniesie natomiast przelotne opady deszczu i lekkie ochłodzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie około 5/10 stopni a nocami 0/5 stopni. Nowy tydzień z pogodą bardziej zróżnicowaną z kolejnymi frontami przynoszącymi opady deszczu, ale także mieszane. Miejscami może spaść pierwszy śnieg. Nad krajem ścierać się będą masy powietrza polarnego i arktycznego.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Masy te stopniowo będą coraz śmielej wlewać się do naszego kraju przynosząc opady mieszane, oblodzenia i przymrozki, a nawet miejscami regularny mróz.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc sytuacja pogodowa pozostanie typowa dla tej pory roku zmienna i stopniowo chyląca się już ku zimowym akcentom. To ostatni moment by przygotować się na zimę.

Comments are closed.