W piątek na Pomorzu nadal możliwe są burze! – Prognoza na 10 listopada

W kolejnych godzinach pogodę przed weekendem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i kolejny front atmosferyczny z opadami deszczu. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski również napływać będzie wilgotne oraz chłodne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na wodami Morza Bałtyckiego oraz w szczególnie rejonie Ustki i Słupska a także na zachodzie województwa i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są również lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz będzie się wahać i spadać w południe na poziomie morza wskazując 1004 hPa.

 

Comments are closed.