W piątek na Pomorzu będzie deszczowo! – Prognoza na 3 listopada

W kolejnych godzinach nad Bałtykiem i Pomorzem przemieszczać będzie się dynamiczny układ niskiego ciśnienia i chłodny front atmosferyczny z silnymi opadami deszczu. W zamian tego możliwe są burze oraz dodatkowo nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz północy na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże zaledwie 986 hPa.

Comments are closed.