W poniedziałek przeważnie pogodnie i ciepło! – Prognoza na 23 października

W kolejnych godzinach nad obszarem naszego kraju napłynie cieplejsze powietrze polarnomorskie i sięgnie klin wyżowy, który sprzyjać będzie poprawie pogody i zanikającym opadem deszczu, oraz możliwymi mgłami i trochę silniejszym wiatrem na wybrzeżu.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą na wschodzie przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i umiarkowanym natężeniu. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie +4°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą południowo-zachodniego. W zamian tego w porywach na Wybrzeżu będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach o poranku nadal będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północy i wschodzie przyniesie ze sobą niewielkie przelotne opady deszczu. Bez opadów powinno być na pozostałym obszarze. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do nawet +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany nad morzem dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również powoli będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.