W piątek pojawią się opady mieszane i burze! – Prognoza na 20 października

W kolejnych godzinach nad obszarem naszego kraju zalegać będzie mroźne i ciepła masa powietrza, które sprzyjać będą opadom deszczu i deszczu ze śniegiem. W zamian tego możliwe są burze oraz dodatkowo pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad morzem i częściowo na Pomorzu niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie +1°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach na Wybrzeżu oraz podczas burz będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu jak i deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad morzem i na północy naszego kraju niewykluczone są też burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 999 hPa.

 

Comments are closed.