W czwartek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 19 października

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie mroźne oraz chłodne i wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych z opadami konwekcyjnymi i też z silnym wiatrem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz w pasie nadmorskim i w rejonie Trójmiasta przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo od Ustki po półwysep helski niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem oraz w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie systematycznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.