W środę możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 18 października

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz wyż. W zamian tego na północy Polski i nad Bałtykiem przesuwać się będzie kolejny front atmosferyczny z opadami konwekcyjnymi i silnym wiatrem. Ponadto do naszego kraju i nad wody Morza Bałtyckiego również napływać będzie wilgotne oraz arktyczne i dość ciepłe powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy i północnym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze i nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północy Polski i nad Bałtykiem przyniesie ze sobą kolejne przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

 

Comments are closed.