W poniedziałek będzie chłodno i wietrznie! – Prognoza na 16 października

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i chłodny sektor powietrza arktycznego i polarnomorskiego.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i umiarkowanym natężeniu. Miejscami na północy możliwe burze. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północy przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na Pomorzu i nad morzem niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego. W zamian tego na Bałtyku i na dużym obszarze naszego kraju w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nieco wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.