W poniedziałek na Pomorzu wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 9 października

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski cały czas napływać będzie arktyczne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Bałtyku i też w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.