W czwartek nadal będzie wietrznie i lokalnie z opadami! – Prognoza na 5 października

W kolejnych godzinach obszar naszego kraju i Bałtyk będzie pod wpływem układu niżowego znad Bałtyku i wału wyżowego z południa Europy. W zamian tego wystąpi porywisty wiatr oraz dodatkowo napływać będzie wilgotne umiarkowanie ciepłe powietrze z zachodu.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się lokalne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północy przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie  się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą na północy przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo przejdą tam lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od  zachodu. W zamian tego w porywach na Bałtyku i podczas burz będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach spadnie i będzie też się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.