W środę przejdą burze z porywistym wiatrem! – Prognoza na 4 października

W kolejnych godzinach przez obszar naszego kraju i Bałtyk przechodzić będzie front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami. W zamian tego wystąpi porywisty wiatr oraz dodatkowo napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do 90-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo bardzo się wahać i stopniowo rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo przejdą lokalne i groźne burze z gadem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach na Bałtyku i podczas burz będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie też rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.