W środę na Pomorzu wystąpi silny wiatr i przejdą burze! – Prognoza na 4 października

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i front atmosferyczny, który przyniesie burze i opady deszczu. Poza tym wystąpi silny wiatr oraz dodatkowo napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach na Bałtyku i podczas burz będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo spadać oraz się wahać i też rosnąć o północy wskazując na poziomie morza 1007 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego na Bałtyku i podczas burz w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.