Weekend przyniesie burze i przejaśnienia! – Prognoza od 30 września do 1 października

W kolejnych godzinach i przez weekend nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym mogą miejscami pojawić się burze oraz dodatkowo pogodę w naszym kraju a także w górach i nad morzem kształtować będzie układ nieco obniżonego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach bardzo powoli będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz miejscami ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy naszego kraju. Temperatura powierza wyniesie od +15°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo gdzieniegdzie i na samym morzem niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym – zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal w naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz słabe i o zmiennym natężeniu opady deszczu lub mżawki. Dodatkowo częściowo na północy Polski i nad Bałtykiem niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być w górach oraz na południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.