We wtorek na Pomorzu również możliwe są burze! – Prognoza na 19 września

Nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem w kolejnych godzinach również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych z opadami konwekcyjnymi i burzami.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz dochodzić on będzie do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.