W piątek pogoda będzie sprzyjać! – Prognoza na 15 września

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz w górach i nad morzem nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi na wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz między innymi chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne i zanikające już opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.