W czwartek już pogodniej ale wietrznie! – Prognoza na 14 września

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych, który przyniesie groźne burze i przejściowo silniejsze porywy wiatru. Ponadto do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego spłynie chłodniejsze powietrze z północnego zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku  utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i burze o zmiennym i silnym natężeniu. Bez opadów i burz powinno być już na zachodzie.  Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu po północno – zachodni. W porywach może dochodzić do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach  będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą zanikające opady deszczu na wschodzie. Poza tym bez opadów.  Temperatura powietrza wyniesie od +14°C/ do +22°C . Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą północno – zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.