W środę na Pomorzu również będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 6 września

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie wilgotne i bardzo ciepłe powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego w ciągu doby pogodę na Pomorzu i nad morzem również kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i północnego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.