We wtorek będzie bardzo ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 5 września

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia oraz między innymi cały czas do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie wilgotne i bardzo ciepłe powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim nadal będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie nadal bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie +19°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim nadal będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.