Weekend przyniesie pogodną aurę, ale na południu wciąż deszczowo! – Prognoza od 02 do 03 września

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na przeważającym obszarze kraju oraz nad morzem kształtować będzie klin podwyższonego ciśnienia. Jednak na południu i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i burzami. Napływać będą umiarkowane dość ciepłe masy powietrza polarnomorskiego.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą miejscami na północy, ale w większości na południu i w centrum przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Bez opadów w pasie centralnym z zachodu na wschód. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z zachodu, oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na południu i miejscami na północy przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Bez opadów w pasie centralnym i częściowo na północy. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +17°C do +24°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i nadal będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na południu przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i wahać się, oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na południu przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +15°C do +24°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu, oraz z południowego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.