We wrześniu dość ciepło, pojawią się opady, ale możliwe także silne wyże! – Wstępne Prognozy

Sierpień dobiega końca. Miesiąc ten obfitował w kontrasty. Mieliśmy upały i chłody. Słońce, ale także większe ilości deszczu i burz. Pojawił się także rzadko spotykany w okresie letnim sztorm na Bałtyku. Wrzesień powinien początkowo być bardziej umiarkowany i spokojniejszy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Po przejściu dynamicznego, obfitującego w opady i silne burze frontu atmosferycznego pogoda poprawi się. Spłyną polarnomorskie masy powietrza, w których rozwiną się w weekend (1/3 września) słabe burze. Powinno być też więcej słońca. Nocami uważajmy na liczne mgły i zamglenia.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na pogodę w Polsce zacznie wpływać klin silnego wyżu znad okolic  Wysp Brytyjskich i Niemiec. Ciśnienie wzrośnie do nawet okolic 1030 hPa.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Wyż ten ma szansę pozostać z nami w kolejnych dniach nowego tygodnia, lecz także może zanurkować znad Skandynawii front atmosferyczny. Niewykluczony pierwszy w sezonie jesiennym układ Omega, ale niezbyt trwały. Temperatury za dnia będą przyjemnie wysokie od około 22 do 30 stopni. Jednak noce chłodne  z wartościami jednocyfrowymi i oczywiście duże ryzyko gęstych mgieł. Takie warunki powinny raczej sprzyjać rozwojowi grzybów po okresie intensywnych deszczów.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Po weekendzie (08/10 września) pogoda umiarkowana z opadami deszczu i temperaturą w normie, w okolicach 15/23 stopni.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc pierwsze dni nowego roku szkolnego przywitają przyjemną pogodą, chociaż momentami może być jeszcze gorąco, a im później tym powoli coraz chłodniej.

Comments are closed.