W poniedziałek na Pomorzu pojawią się chmury! – Prognoza na 28 sierpnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz dość chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Watr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego nad morzem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i do wieczora lekko wzrośnie i będzie początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.