W środę będzie ciepło i lokalnie burzowo! – Prognoza na 23 sierpnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego cały czas napływać będzie  ciepłe i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które na południu i w górach przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze możliwe są też gwałtowne burze z gradem. Przelotny deszcz i burze możliwe nad morzem i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach w czasie burz będzie on dochodzić do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bardzo ciepło oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na południu i częściowo na północy przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i umiarkowanym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze tylko wtedy opady silne. W pasie centralnym od zachodu po wschód kraju bez opadów. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą północno-zachodniego. W zamian tego w porywach podczas burz będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nieco wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.