W poniedziałek na Pomorzu pogoda będzie sprzyjać! – Prognoza na 21 sierpnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi napływać będzie wilgotne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie na Bałtyku i w rejonie Zatoki Gdańskiej możliwe są przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.