Weekend zapowiada się upalnie i lokalnie burzowo! – Prognoza od 19 do 20 sierpnia

W kolejnych godzinach i do końca weekendu pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i  górach kształtować będzie bruzda niżowa z delikatnie zaznaczonym system frontów atmosferycznych. Blisko będzie też silny wał wyżowy nad Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią. Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w większości napływać będzie wilgotne oraz ciepłe i upalne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Jednak  w niedzielę nad morzem trochę chłodniej.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą możliwe silne oraz lokalne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie, które miejscami w centrum i na północy przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu  o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są lokale burze. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach podczas burz będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem w ciągu dnia i wieczorem również lokalnie w naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe i umiarkowane  zachmurzenie, które lokalnie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze. W większości bez opadów. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do nawet +33°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach podczas burz będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem niedzielę o poranku w całym naszym kraju oraz  nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się lokalne  mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie które, na zachodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +23°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach podczas burz będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się lokalne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe, umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu z burzami częściowo na północy i w pasie centralnym kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +34°C. Wiatr również będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach podczas burz będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć i wyraźnie się wahać oraz w południe w  Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.