We wtorek nadal będzie upalnie i lokalnie burzowo! – Prognoza na 15 sierpnia

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski za sprawą układu wyżowego znad wschodniej Europy napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe z południa Europy. Układy niskiego ciśnienia ulokują się na północnym zachodzie kontynentu, stąd ich niewielki wpływ na pogodę w naszym kraju spowoduje burze.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Przelotny deszcz i burze niewykluczone na zachodzie i północy. Poza tym bez opadów i pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu, południa i południowego – wschodu. W zamian tego w czasie burz będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach bardzo powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie upalnie i gorąco oraz między innymi utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Miejscami na zachodzie i północy możliwe burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany, w czasie burz porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.