Weekend zapowiada się upalnie i burzowo – Prognoza od 12 do 13 sierpnia

W kolejnych godzinach i do końca weekendu pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i  górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą kolejne opady konwekcyjne oraz miejscami gwałtowne i lokalne burze. W zamian tego do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie wilgotne oraz ciepłe i upalne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

 

 

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą możliwe silne oraz lokalne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w pasie nadmorskim i częściowo na Pomorzu Zachodnim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub gradu  o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są lokale burze. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei w sobotę przed południe w ciągu dnia i wieczorem również w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły lokalnie rozwijać się mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami przez większą część dnia umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad morzem oraz na zachodzie i północy Polski niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz będzie na północnym wschodzie oraz Centrum na wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do nawet +31°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

 

Natomiast w sobotę wieczorem niedzielę o poranku w całym naszym kraju oraz  nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się lokalne  mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami które, przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Poza tym możliwe są burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

 

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu. Poza tym możliwe są burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +30°C. Wiatr również będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe w  Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.