We wtorek przejdą groźne burze i wichury! – Prognoza na 8 sierpnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego znad północnej części Europy. Dodatkowo pojawią się wichury oraz ulewne opady deszczu i burze a także do Polski i nad Bałtyk cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe i ulewne opady deszczu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr umiarkowany oraz będzie silny oraz i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 80-120 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +21°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 80-120 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.