W czwartek pogoda nadal zmienna! – Prognoza na 3 sierpnia

Najbliższe godziny w naszym kraju oraz nad morzem nadal będą pod znakiem dość zmiennej i deszczowej pogody, którą kształtować będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Atlantyku. W zamian tego do Polski i nad Bałtyk cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z południa i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na zachodzie i północy przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i dość silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Na wschodzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +18°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz oraz nad morzem będzie w porywach on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.