Kolejne dni lata nadal deszczowe i burzowe! – Ważne Prognozy dla Polski

Od kilku tygodni w naszym kraju stacjonują dwie bardzo zróżnicowane i wilgotne masy powietrza oraz między innymi występują też przejaśnienia i opady konwekcyjne z burzami. Kolejne dni wakacji również przyniosą fronty atmosferyczne i bardzo duże wahania temperatury powietrza na obszarze Europy w tym także w Polsce.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - MeteoCenter.eu

Źródło Danych – MeteoCenter.eu

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach przez kolejne dni wakacji nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia. Dodatkowo spodziewamy się opadów konwekcyjnych z burzami. Z kolei temperatura powietrza w cieniu za dnia i wieczorem oscylować będzie od +15°C/+17°C do +26°C/+31°C.

Źródło Danych - WSXCHARTS.COM

Źródło Danych – WSXCHARTS.COM

Źródło Danych - WSXCHARTS.COM

Źródło Danych – WSXCHARTS.COM

Natomiast ostatni miesiąc wakacji a dokładnie początek sierpnia również przyniesie bardzo duże wahania temperatury oraz przelotne opady konwekcyjne i liczne burze, którym szczególnie nad wodami Morza Bałtyckiego będą mogły towarzyszyć trąby wodne.

Źródło Danych - WSXCHARTS.COM

Źródło Danych – WSXCHARTS.COM

Temperatura powietrza w tym okresie nie będzie aż tak zaskakiwać oraz jej wartość wyniesie w przedziale od +14°C do +31°C. Szczególnie najchłodniej było by nad morzem oraz częściowo na zachodzie i północy Polski. Tam też z kolei często sprzyjały by szybkie i niestabilne wymiany mas powietrza na przemian ze słońcem i z opadami konwekcyjnymi.

Źródło Danych - WSXCHARTS.COM

Źródło Danych – WSXCHARTS.COM

Źródło Danych - TROPICAL TIDBITS.COM

Źródło Danych – TROPICAL TIDBITS.COM

Tak więc jak widzimy kochani czeka nas bardzo zmienne i dynamiczne lato. Dlatego korzystajmy z przebłysków słońca na niebie oraz jeśli mamy planować urlop to lepiej go zaplanować przed załamaniem pogody, która i tak w kolejnych dniach będzie bardzo szybko i dynamicznie się zmieniać.

 

Comments are closed.