W środę wystąpią intensywne opady deszczu, oraz lokalne burze i się ochłodzi! – Prognoza na 26 lipca

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i dodatkowo system frontów atmosferycznych. W związku z tym pojawią się intensywne opady i burze. Spływać będą chłodniejsze, polarnomorskie masy powietrza z północnego zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem, oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu. Dodatkowo możliwe są też burze i lokalne zamglenia, oraz mgły. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +8°C/+15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą północno-zachodniego. W zamian tego w porywach i podczas burz będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć, oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei w środę przed południem, oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Najsilniejsze opady deszczu na południu kraju. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą  północno – zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.