W WEEKEND POGODA ZMIENNA! – PROGNOZA OD 22 DO 23 LIPCA

Przez weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie kolejny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i burzami. W zamian tego nad Polską zderzać się będą gorące i chłodne masy powietrza.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach  utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Pojawią się przelotne opady deszczu i burze wędrujące z zachodu na wschód. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu do południowo – zachodniego. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +18°C do nawet +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h, zwłaszcza nad morzem. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północy przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze już bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wzrośnie, oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północy przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze bez opadów. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +18°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą południowo-zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa

Comments are closed.