We wtorek również na Pomorzu może zagrzmieć! – Prognoza na 18 lipca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach bardzo powoli będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są także burze. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +25°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie oraz będzie się wahać i powoli spadać w południe wynosząc 1017 hPa.

Comments are closed.