We wtorek nieco chłodniej i wietrznie, oraz przejdą burze! – Prognoza na 18 lipca

We wtorek pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski i nad Bałtyk napływać będzie trochę łagodniejsza, ciepła polarnomorska masa powietrza.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na wschodzie, w centrum i na północy wędrować będą burze i opady przelotne. Poza tym utrzyma się umiarkowane zachmurzenie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h, w czasie burz 80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Słabe burze i opady przelotne wystąpią na wschodzie i północy. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego i północno-zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.