W czwartek przez Polskę przejdą kolejne burze! – Prognoza na 13 lipca

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i burzami. W zamian tego do Polski i nad Bałty cały czas napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą pojawić się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo do wieczora będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.