W poniedziałek na Pomorzu będzie upalnie i burzowo! – Prognoza na 10 lipca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem będzie kształtować układ niskiego ciśnienia i chłodny front atmosferyczny. W zamian możliwe są burze oraz dodatkowo cały czas napływać będzie wilgotne i upalne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo nad morzem przyniesie ze sobą przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone również burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.